Üyelik Sözleşmesi

Aşağıda, Site ile Site üyesiarasındaki üyelik sözleşmesinin metni bulunmaktadır. Site'ye üye olmadan öncelütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddelerionaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metniokuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğuişaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamınagelecektir.

1.TARAFLAR
Bundan sonra sözleşmede:                                                                                          HalkalıMerkez Mah. Dereboyu Cad. No:39 Küçükçekmece / İstanbul adresinde yerleşik “hediye-ci.com”olarak, www.hediye-ci.com alan adından yayın yapan ve hediye-ci.com’a ait olane-ticaret sitesi, “SİTE” olarak, SİTE ’ye üye olan kişiler ise “ÜYE” olarakanılacaklardır.

2.ÜYELİK
2.1. Site üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünçverilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Site sorumludeğildir.

2.2. Site’ye üye olacak kişilerin kendisihakkında verdiği bilgiler açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. Site’ye üye olurkenverilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olmazorunluluğu vardır.

2.3. Sisteme giriş için ve üyelikle ilgili tümyazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adreskullanılır.

2.4. Site verilen e-postanın doğru olduğunainanır ve buna göre hareket eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardanoluşabilecek hatalardan Site sorumlu tutulamaz.

2.5. Site üzerinde veya Site vasıtasıylasunulan belli özellikler veya hizmetler, bir hesap açmanızı (e-posta ve şifreoluşturmanızı) gerektirmektedir. Site’de her üye, e-posta adresi kullanmaktadırve her e-posta adresi sadece bir kez kullanılır. Üye olan herkes, Kullanıcı Adıve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Sitesorumlu değildir. Site’ye üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafındanbilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. Site şifrekullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

2.6. Şifreniz dâhil olmak üzere hesabınızdabulunan bilginin gizliliğini koruma sorumluluğu ve bu bilgilerin güvenliğini vegizliliğini sağlayamamanız halinde hesabınızda gerçekleşen hür türlü faaliyeteilişkin sorumluluk tamamen tarafınıza aittir. Hesabınızın veya şifrenizin hertürlü yetkisiz kullanımını ya da diğer güvenlik ihlallerini derhal hediye-ci.com'abildirmeyi kabul etmektesiniz. Hesap bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğinisağlayamamanız sonucunda başka birinin sizin hediye-ci.com kimliğinizi,e-postanızı, şifre veya hesabınızı kullanması nedeniyle hediye-ci.com'un veyaSite'nin diğer başka bir kullanıcısı veya ziyaretçisinin zararauğrayabileceğini dikkate almanızı ve bilgilerinizi özenle korumanızı öneririz.

2.7. Başka birinin e-postasını, şifresini veyahesabını, söz konusu e-posta, şifre veya hesabın sahibinin açık izni ve onayıolmadan kullanamazsınız. Hediye-ci.com, bu yükümlülüklere uymamanız sonucuortaya çıkacak hiçbir zarar veya kayıptan sorumlu olmaz ve bu hukuka aykırılığasebep olan olarak sorumluluğunuza gidilebilir.

3.ALIŞVERİŞ

3.1.a.

18 yaşından küçük kişiler Site’den alışverişyapamazlar. Site’de çocuklara yönelik ürünler satışa sunulabilir; ancak bunlaryetişkinlere satılmaktadır. Site’den kredi kartı ya da banka havalesi ilealışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iseiptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil,kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya dahavalenin hediye-ci.com hesabına ulaştığının belirlendiği andır. Ödemeligönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri ise kesinliklekabul edilmez.

3.1.b. Yarışmalar, promosyonlar ve diğerbenzer özellikler dahil olmak üzere mal veya hizmet alımına ve Site'nin bellikısımlarının veya özelliklerine ilişkin ek kurallar uygulanabilir ve söz konusukuralların tamamı, bu referansla iş bu Kullanım Kurallarının bir parçası halinegelir. Söz konusu servis veya özelliği kullanmak için yeterli yasal yaştaolduğunuzun beyan edilmesi dâhil olmak üzere, söz konusu ek kurala uymayı kabuletmektesiniz. İş bu Kullanım Kuralları ve Site'nin belli bir kısmı ya da Siteüzerinden ya da Site vasıtasıyla sunulan herhangi bir hizmet için yayınlanmışveya geçerli kurallar arasında bir farklılık olması durumunda, Site'nin ilgilikısmının veya spesifik hizmetin kullanımında söz konusu diğer kurallar geçerliolacaktır.

3.2. Eğer siparişi banka havalesi seçilerekverildiyse, ürünlerin tedarikçide bulunamaması gibi temin sorunu yaşandığıdurumlarda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulananhavale masrafları ile ilgili olarak hediye-ci.com’un hiç bir sorumluluğuyoktur.

3.3. hediye-ci.com satın alma miktarlarını sınırlamahakkını saklı tutar. Hediye-ci.com, Site üzerinde sunulan ürün veya hizmetlerdeveya söz konusu ürün ya da hizmetlerin geçerli fiyatlarında dilediği zamanhaber vermeden değişiklik yapabilir. Ürünlere ve hizmetlere ilişkin Siteüzerindeki malzemeler güncelliğini yitirebilir ve hediye-ci.com Site üzerindekisöz konusu ürün ve hizmetlere ilişkin malzemeleri güncelleme taahhüdündebulunmamaktadır.

4. İÇERİKSORUMLULUĞU

4.1. Görüş, yorum ve diğer ileti, fotoğrafveya videolar ( birlikte "Kullanıcı İçeriği" olarak anılacaktır )verilen Kullanıcı İçeriği iş bu Kullanım Kuralları'na ve Yorum Kurallarımızauygun olarak sunulduğu takdirde kabul edilmektedir. Bir üyenin yayınladığıyorum vb. gibi bir içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Busebeple tüm üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Yorum vebenzeri bilgi girilebilen alanlarda özel bilgi vermemek üyelerin sorumluluğundadır.

4.2. Site link sağlayarak bağlantı verdiği yada banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Üyelerarasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan daSite sorumlu değildir. Site, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etmehakkına sahiptir.

4.3. Site, sitede var olan ve/veya ilerideolabilecek kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerikunsurunu (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj yada profil) Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı,üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyledenetleyebilmektedir ve hatta bu sebeplerle de ilgili üyelik iptal de edebilir.

4.4. Siteyi kullanılırken; üyeler suç teşkiledecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya dauluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumlarıteşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit içeren, küfür içeren,küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerikyayınlayamaz ya da herhangi bir şekilde Site içerisinde iletemez. Üyeler birbaşkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları,ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da butarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım yada başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izinalmaksızın, postalayamaz ya da iletemez, üyeler interaktif alanlarda yapabileceklerihaksız rekabet hükümlerine aykırı hareketlerinden kendileri sorumludurlar,bunlardan Site sorumlu tutulamaz.

4.5. Site, doğrudan sistemde bulunankullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlıistek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesineyönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktifalanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukukiyollara başvurma hakkını saklı tutar. Kullanıcı İçeriğinden tamamen göndericisorumludur ve hediye-ci.com gönderilen Kullanıcı İçeriğine ilişkin hiçbirsorumluluk üstlenmemektedir. Kullanıcı İçeriğinden kaynaklanan tüm talep ve sorumluluklarakarşı gönderici hediye-ci.com'u tazmin etmeyi kabul etmektedir. Kullanıcıİçeriğini izlemediğimizi, ancak bu kuralları, Yorum Kuralları'nı ihlal ettiğineveya başka bir nedenle bizim için, diğer hediye-ci.com ziyaretçileri veyaüçüncü bir şahıs için zararlı olduğuna tamamen kendi inisiyatifimize dayanarakkanaat getirdiğimiz Kullanıcı İçeriği dahil olmak üzere, herhangi bir sebepleher türlü Kullanıcı İçeriğini inceleme ve kaldırma hakkını saklı tuttuğumuzukabul etmektesiniz. Bununla birlikte hediye-ci.com'un herhangi bir Kullanıcıİçeriğine yanıt verme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

4.6. Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklamiçeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme yayınlayamaz, postalayamaz ya dailetemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürünsatmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelereyönelik "e-posta zincirleri" kurulamaz.

4.7. Site’de bulunan bütün yazılı, resimli,sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkısaklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalardayayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda butürden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığıve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten birbilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi haldedoğabilecek kanuni ihtilaflarda Site hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

4.8. Gönderdiğiniz her türlü Kullanıcı İçeriğiiçin, hediye-ci.com'a söz konusu içeriği kullanma, kopyalama, değiştirme,silme, uyarlama, yayınlama, tercüme ettirme, buna dayalı türev eserleroluşturma, satma ve dağıtma hakkını ve söz konusu içeriği size herhangi birücret ödemeden dünya genelinde herhangi bir form, ortam veya teknolojiyeaktarma hakkını, süresiz, geri dönülemez, telifsiz, devredilebilir bir hak velisans olarak vermektesiniz. Bu sebeple, bize lisansını vermek istemediğinizherhangi bir yorumu, gizli bilgiler veya öykülerini, ürün fikirlerini,bilgisayar kodunu veya orijinal artwork gibi şeyleri bize göndermeyiniz.Ayrıca, gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriği ile birlikte verilen ismin kullanmahakkını da hediye-ci.com'a vermektesiniz.

5.KİŞİSEL VERİLER

5.1. Site, üyelerinin üye olurken ve diğerSite içi işlemlerde sağladıkları ve veri tabanında tutulan bilgileri,istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak,site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerinibu anlamda kullanıcılarına daha zengin içerik sunabilmek amacıyla geliştirmekiçin kullanabilme hakkına her zaman sahiptir.

5.2. Site, üyelerinden gelen ürünleriyleilgili pozitif başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin varsa fotoğrafları,İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde her şekilde kullanabilir.

6.TEKNİK AKSAKLIKLAR

6.1. Teknik aksaklıklardan dolayı Site'aulaşımda hata ya da kesinti olabilir. Site, hizmetin bu şekilde aksamasından yada kesilmesinden sorumlu tutulamaz.

6.2. Site, her türlü iletişim ağı, çevrimiçisistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgilibaşarısızlık ve sorunlardan, İnternet trafiğindeki tıkanıklıktan ya da üyelereveya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknikkonulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulamayacaktır.

7.GÜVENLİK

7.1. Site güvenlik konusunda son derecetitizdir. Site’de kişisel bilgiler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı durumdaykenkoruma altında tutulmaktadır.

7.2.Üye verilerinin hediye-ci.com’un kontrolüdışında yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başkakişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan)dolayı gelebilecek zararlardan Site hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

7.3. Site, çevrimiçi ya da çevrimdışıkonumdaki hiçbir üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşuldasitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyelerarasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan –kayıp, hasar, zarar,ölüm, vs. dahi olsa sorumlu değildir.

8.ZORLAYICI SEBEP

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayanve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortayaçıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereğiyüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerinegetirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsız hale koyanhaller, zorlayıcı sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuathükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemlimahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsındagerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerinegetirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcısebep hali 10gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflıolarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

9.YETKİLİ MAHKEMELER

Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm ihtilaflardayetkili mahkeme ve icra daireleri İstanbul merkez mahkemeleri ve icra daireleriolacaktır.

10.YÜRÜRLÜK, FESİH VE DİĞER ŞARTLAR

10.1. Taraflardan herhangi biri istediği biranda bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirler, bunun karşı tarafabildirilmesi gerekmektedir. Site’ye yapılacak bildirimlerde info@hediye-ci.com e-posta adresi veya 05455751511 / 02126969500olan telefon numarası kullanılmalıdır.

10.2. Bu sayfada yer alan üyelik sözleşmesineilişkin işbu maddeler, bu sayfada veya Site’de belirtilmesi şartıyla Sitetarafından istendiği zaman değiştirilebileceklerdir.

10.3. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumundameydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olanzararların karşılığında Site’nin, onun şubelerinin, yetkililerinin,temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul vebeyan eder.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.